۱۳۹۰ دی ۲۳, جمعه

سیاستِ مجهول یا مجهول ِسیاست ؟؟؟؟

بلند بلند می خواند : لیبی برای جایگزینی نفت ایران اعلام آمادگی کرده و گفته است که حاضر است برای پر کردن شکافی که تحریم احتمالی نفت ایران از سوی اتحادیه اروپا ایجاد خواهد کرد همکاری کند. ویلی سووندال، وزیر خارجه دانمارک که هم‌اینک ریاست اتحادیه اروپا را برعهده دارد با اظهار آمادگی لیبی برای جایگزین کردن نفت خود در صورت تحریم ایران تایید کرده است که تصمیم این اتحادیه درخصوص تحریم مالی ایران در روز ۲۳ژانویه گرفته خواهد شد. رئیس اتحادیه اروپا در این خصوص گفت که لیبی پس از قذافی به دنبال «ترمیم» هستند و می‌خواهند نفت خود را عرضه کنند و از این‌رو اعلام آمادگی کرده‌اند تا در صورت تحریم ایران؛ این شکاف را پرکنند. ویلی سووندال به خبرنگاران گفت:‌ «کشورهای دیگر خلیج فارس، سعودی‌ها، کویتی‌ها و دیگران بسیار علاقه‌مند هستند که در چنین شرایطی تولید خود را افزایش دهند؛ و می‌دانیم که لیبیایی‌ها در حال ترمیم هستند تا به تولیدی که پیش از آغاز جنگ داشتند برسند.» گفتنی است اتحادیه اروپا اخیرا اعلام کرد که سران این اتحادیه به طور اصولی و کلی با اعمال تحریم نفتی علیه ایران به توافق رسیده‌اند و اکنون باید در مورد زمان اجرای این تحریم به توافق برسند.(+)
می گوید : یادت هست می گفتی اگر این بهار عربی آن ها و بیداری اسلامی ما کار ِخودشان است، چرا پس رفتند سراغ مصر و دخل  حسنی مبارک را آوردند که دست نشانده ی خودشان بود.

و می گفتم : این ها همه بهانه برای رفتن قذافی است، و تو لب می گزیدی و می گفتی : قذافی ؟ با آن دَک و پُز و خَدَم و حَشَم ؟ محال است توپ بتراکندش . محال.

حالا فهمیدی چرا آمریکا و اروپا دست به دست هم دادند و عزمشان را جزم کردند برای سرنگونی قذافی، در حالی که چند ماه است دارند با بشار اسد که انگشت کوچک قذافی هم نمی شود ، موش و گربه بازی می کنند و اتحادیه عرب را می فرستند به حجله ی این عجوزه ی هزار داماد . این رشته سر دراز دارد عزیز من ، خیلی دراز. 
و من در خیال ، به  امتداد رشته ی درازی می اندیشم که آخرش ناپیداست و هیچ معلوم نیست دور گردن چند نفر دیگر خواهد پیچید این درازای ناپیدا ... 
ارسال یک نظر